Układanie gontu drewnianego, altany ogrodowe, domki narzędziowe kryte gontem - Oferta nr24461 - Oferteo.pl
 

Układanie gontu drewnianego, altany ogrodowe, domki narzędziowe kryte gontem


Cena brutto: 70.00 PLN
do uzgodnienia

Jesteśmy firmą działającą od ponad ćwierć wieku w branży drzewnej specjalizującą się w szeroko rozumianym ciesielstwie. Naszą specjalnością są pokrycia dachów gontami drewnianymi własnego wyrobu, budowa oraz renowacja domów z bala litego systemem podlaskim, wykonawstwo konstrukcji więźby dachowej, różnego rodzaju obiekty architektury ogrodowej a także zabudowa wnętrz.

Regionem z którego się wywodzimy jest Lubelszczyzna ,a spuścizna po staropolskich lubelskich cieślach widoczna jest w pewnym stopniu w naszej działalności. W naszej pracy staramy się łączyć tradycyjne staropolskie rozwiązania ciesielskie i wieloletnie doświadczenie z rozwiązaniami technicznymi oraz architektonicznymi ostatnich lat.

Gorąco zapraszamy do bardziej szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

Długowieczność

Nasz gont produkujemy od ponad 30 lat. Tyle samo ma także nasza najstarsza drewniana dachówka na dachu o nachyleniu 45 st. I zapowiada się, że poleży drugie tyle.

Wymiary

Produkujemy gont cięty o następujących wymiarach:

+długość – 45-70cm ,

+szerokość – 8-9cm,

+grubość 28mm

.

Naturalna płynność połaci

Do takich elementów dachu jak: kosze lub naroża, lukarny czy tez „bawole oczka”niezbędne są gonty o budowie klina i nieco dłuższe od standardowych.

Budowa tych specjalnie przygotowanych gontów pozwala kryć dość skomplikowane połacie dachowe oraz realizować zamierzenia architektów i inwestorów.

Najtrwalsze gatunki drzew

Nasz gont niezmiennie produkujemy z drewna osikowego oraz olchowego (ze ścinek zimowych). Są to gatunki drzew bezsłojowych . Przyrosty roczne ( słoje ) są niewidoczne , a co za tym idzie wycięty z nich gont nie chłonie wilgoci przez co jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne.

Sezonowanie oraz sortowanie

Gont suszony jest na dworze, co stwarza mu dogodne warunki do naturalnego oddania wilgoci. Leżakuje on na dworze w blatach poukładanych w słupki przez okres kilku miesięcy . Narażony na zróżnicowane warunki pogodowe przechodzi przez selekcje przeprowadzoną przez naturę. Tym sposobem na dach kładzione są tylko najbardziej wytrzymale sztuki gontu.

Sposób układania

Dach możemy kryć gontem drewnianym układając warstwy pojedyncze lub podwójnie. Na 1 metr kwadratowy warstwy pojedynczej zużyjemy ok. 45 sztuk gontu, a przy podwójnej warstwie gontu ok. 60 sztuk

Gont przybijamy do łat nabitych na kontrłaty prążkowanymi gwoździami. Kontrłaty umożliwiają wentylację pod położonym gontem, a prążkowane gwoździe zapobiegają wstawaniu gontu.

Gont drewniany kładziemy najczęściej na dachach o nachyleniu nie mniejszym niż 45st i uważamy, a każdy stopień mniej to zmniejszenie żywotności gontu o rok.


Podana powyżej cena 70zł/m.kw dotyczy kosztu ułożenia 1m.kw podwójnej warstwy gontu na mało skomplikowanej połaci dachowej .

Opis powyższej aukcji, a także zdjęcia do niej dołączone są autorstwa firmy "GONT-BUD". Zgodnie z Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170, kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody firmy jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich.

www.gontbud.pl
www.gont.drewniany.gontbud.pl
www.altany.ogrodowe.gontbud.pl

Polska
Polska
GONT-BUD
 
 


Liczba wyświetleń strony: 13839